Fener Mah. Bulent Ecevit Blv. No:72 Muratpasa/ANTALYA
  • TR
  • EN
  • DE
  • RU

Gingivektomi : Bazı kişiler güldüğü zaman diş etleri çok görünür, böyle durumlarda diş etinin ölçümü yapılarak diş etinin sağlığını bozmadan seviyesi yukarı doğru çekilebilir. Böylece kişinin dişleri daha uzun gözükecek , daha güzel bir gülüşe kavuşacaktır. Dişetlerinin tepe noktaları nın her dişte aynı seviyede olmaması da estetik problem yaratır. Simetri sağlamak, aynı diş eti seviyesini oluşturmak için gingivektomi ile fazla doku çıkarılır.Gingivoplasti : Sağlıklı ve estetik dişeti görüntüsü için , diş etinin diş üstünde incelerek sonlanması gerekir. Diş etinin formunun bozulduğu durumlarda, diş eti renklenmelerinin tedavisinde gingivoplasti ile düzeltme sağlanır.

Kron Boyu uzatma : bazı durumlarda dişlerin aşınması ile diş etleri üzerinde kalan görünür kısımlar çok kısa kalmaktadır. bu tip dişlerde Kron yani kaplamalar önerilir . Fakat kron boyları çok kısadır ve yapılacak olan proteze yeterli desteği sağlamayabilirler . Kron Boyu uzatma bu dişlerin boylarının uzatmak için kullanılan bir prosedürdür. Bu işlemde dişlerin çevresindeki diş etleri ve kemik dokusundan bir miktar uzaklaştırılır ve sonuçta iyileşme tamamlandığında yapılacak proteze yeterli destek sağlayabilecek kadar uzun dişler elde edilir.

Botoks uygulaması : Diş etlerinin kasların hareketine bağlı olarak dudağın çekilmesi ile aşırı görünür hale gelmesine gummy smile denir . Bu durum belirlendiğinde kişi mutlaka diş hekimine görünmelidir . Eğer diş hekimi uygun görürse bu uygulamada ağız çevresinde yer alan iki grup kasın çok yumuşak bir şekilde rahatlatılması hedef alınır . Yaklaşık olarak burun ile dudak arasında orta noktaya iki adet küçük enjeksiyon yapılır ve 15 gün sonra üst dudağın eskisi kadar yukarı çekilmediği hatta kalınlaştığı görülür.