Fener Mah. Bulent Ecevit Blv. No:72 Muratpasa/ANTALYA
  • TR
  • EN
  • DE
  • RU

Son yıllarda invisalign olarak bilinen yani telsiz ortodonti uygulamaları ya da bilinen diğer adı ile şeffaf plak tedavisi ile estetik olarak rahatsız edici olan metal görünümden uzaklaşarak tedavi olmanız mümkün. Bu tedavi türünde tedaviyi olacak kişi ve ortodontist bir model üzerinde işlemin son halini görebiliyor. Böylelikle de istenilmeyen bir sürpriz ile karşılaşma olasılığınız ortadan kalkmış oluyor.

Invisalign tedavi ücretleri; kullanılacak olan şeffaf plaklar ile hastanın yaşadığı diş çapraşıklıkları ve zorluklar bakımından değişkenlik göstermektedir Invisalign tedavisinin avantajları düşünüldüğü zaman tedavinin pahalı bir teknik olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Sabit ortodonti tedavisine oranla daha maliyetli bir tedavidir. Invisalign tedavi fiyatları; tedavinin süresine, şeffaf apareylere ve diş bozukluklarının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Invisalign tedavi sürecindeki uygulama kolaylıkları ve sonucunda elde edilen başarı dikkate değer bir ayrıntıdır. 

Invisalign’in en önemli özelliği, günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır. Öncelikle, Invisalign ağzınızda hemen hemen hiç görünmez ve tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz. Plaklarınızı yemek yerken, bir şey içerken ya da diş fırçalarken kolayca çıkartabilir, dilediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. Tedavi metalsiz yapıldığı, yumuşak plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşamazsınız.

Ayrıca yine metal görünümden rahatsız olan ve dış görünümüne önem veren kişiler için geliştirilen lingual ortodonti(görünmez diş teli tedavisi) de uygulanmaktadır. Bu uygulamada dişlerin dış yüzeyine değil de metal braketler dişlerin iç yüzeyine yerleştirilerek tedavi yapılır. Özellikle yetişkin hastalar tarafından rağbet gören bir uygulamadır bu uygulamayı dışarıdan birinin fark etmesi oldukça zor hatta neredeyse imkansızdır.